Rozmiar czcionki:
A
A
A
Kontrast:
a
a
a
a

Rozwój firm z Funduszami Europejskimi

Listopad nie jest najłatwiejszym miesiącem w roku - jest szaro, buro i ponuro - mówiąc krótko aura nie sprzyja jakimkolwiek aktywnościom. Choć trudna sytuacja związana z pandemią i pogodą za oknem wcale nie zachęcają do działań, to listopada wcale nie należy przekreślać. Równie dobrze może to być miesiąc wzmożonej aktywności, także tej w twojej firmie!

Firmy z sektora MŚP mogą ubiegać się o środki w trybie konkursów. Ich oferta jest bogata. Obejmuje pieniądze unijne dystrybuowane centralnie, z programów krajowych, jak i przez zarządy województw - z programów regionalnych.  

Oto kilka przykładów.

Design dla przedsiębiorców. Dostępność Plus

Zastanawiasz się nad wprowadzeniem na rynek aplikacji mobilnej dla osób o szczególnych potrzebach, jak np. osób z niepełnosprawnościami? A może masz pomysł na takie ulepszenie swojego produktu, by wpisywał się w ich potrzeby? Jeśli tak, to koniecznie zgłoś się do konkursu "Design dla przedsiębiorców. Dostępność Plus".

Dzięki niemu będziesz mógł podjąć współpracę z profesjonalnym projektantem i stworzyć właściwą strategię wzorniczą dla swojej firmy. Otrzymane z konkursu środki pokryją koszty np. audytu, zakupu licencji, patentów, czy potrzebnego sprzętu. Jest o co powalczyć. Maksymalna kwota, o jaką można się starać, to aż 1 125 000 zł.

Do kogo skierowany jest konkurs? Do firm z sektora MŚP, które - uwaga - prowadzą swoją działalność na terenie całej Polski poza województwami należącymi do Polski Wschodniej (czyli woj. lubelskim, podlaskim, podkarpackim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim).

Wnioski można składać od 24 listopada do 28 lipca 2021 r.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Wejdź na stronę Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 

Dofinansowanie w konkursie pochodzi z Programu Inteligentny Rozwój oraz z budżetu państwa.

Start-upy - synonim kreatywności i nowoczesnych rozwiązań

W listopadzie Fundusze Europejskie przewidują i coś dla start-upów. Te spośród nich, które korzystały już z pomocy tzw. Platform startowych w Polsce Wschodniej przy "inkubacji" swoich pomysłów i pozytywnie realizowały swój projekt, mogą teraz sięgnąć po wsparcie po raz kolejny. Tym razem - na rozwinięcie swojej działalności i wprowadzenie produktów na rynek.

Właśnie temu służy konkurs "Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej". Każdy ze start-upów może ubiegać się nawet o 1 mln zł.

Otrzymane środki można przeznaczyć na zakup usług doradczych lub eksperckich, wynagrodzenia dla pracowników czy promocję.

W konkursie przewidzianych jest 17 kolejnych rund naborowych, a ostatnia z nich zakończy się 30 grudnia 2021 r. Dowiedz się więcej na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Środki, o które mogą ubiegać się start-upy, pochodzą z Programu Polska Wschodnia i z budżetu państwa.

Technologie w Twojej firmie

Jeśli prowadzisz firmę to zapewne wiesz, że zastosowanie nowoczesnych rozwiązań to jedna z najskuteczniejszych dróg w budowaniu przewagi konkurencyjnej. Technologie, które ułatwiają np. proces zakupowy, kontakt z klientem, czy automatyzują procesy sprzedaży są na wagę złota.

Odpowiedzią na tę potrzebę jest konkurs, skierowany do firm z województwa opolskiego. Przedstawiciele sektora MŚP, prowadzący tam działalność, mogą ubiegać się o środki, by realizować  projekty z zakresu tzw. technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK). Co się kryje pod tym pojęciem? Na przykład specjalne aplikacje lub serwis, który ułatwi firmie kontakt z klientem takie jak stworzenie aplikacji lub serwisu, który ułatwi przedsiębiorcy kontakt z klientem.

Warto się pospieszyć, bo czasu jest niewiele. Wnioski można składać od 23 do 30 listopada 2020 r. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Środki w konkursie pochodzą z Funduszy Europejskich, a konkretnie z Opolskiego Programu Regionalnego.

Poza konkursami przedsiębiorcy mogą skorzystać również ze szkoleń i usług doradczych, które pomogą lepiej prowadzić firmę w czasie pandemii. Ich oferta odpowiada na potrzeby wybranych branż. Termin składania wniosków upływa 30 listopada. Po więcej informacji zajrzyj na stronę Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Powyższe przykłady to tylko mała namiastka możliwości i szans rozwoju, jakie dają fundusze unijne. Warto pamiętać, że konkursy nie są tylko kierowane do przedsiębiorców, ale także do jednostek samorządu terytorialnego czy organizacji pozarządowych. Poznaj listopadową ofertę naborów i postaw na rozwój wspierany przez Fundusze Europejskie i budżet państwa!

 

Chcesz sięgnąć po Fundusze Europejskie? Skorzystaj z bezpłatnej pomocy konsultantów Punktów Informacyjnych! Po więcej informacji zajrzyj na stronę: pife.gov.pl

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Funduszach Europejskich, wejdź:

www.funduszeeuropejskie.gov.pl

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy